Affilbox manuál pro partnery

Manuál Affilboxu pro partnery:

Affiliate odkaz

Parametr a_cha

Parametr a_cam

Schvalování konverzí

Fakturace

 

Affiliate odkaz

Náš affiliate systém funguje na principu “deeplinku” to znamená, že můžete k propagaci použít jakoukoliv stránku našeho obchodu.

Vždy ale nezapomeňte přidat na konec URL sledovací parametr s unikátním Affil ID. Affil ID naleznete v sekci Nastavení -> nastavení uživatele (nebo na nástěnce, nebo v sekci “reklamní kampaně”)

 

Odkaz potom vypadá následovně:

http://www.obchod.cz/?a_box=AffilID

 

Parametr a_cha

Parametr a_cha je zde pro vás. Díky tomuto parametru si můžete “otagovat” jednotlivý link nebo banner. Pokud se někdo proklikne vidíte potom zdroj tohoto prokliku v sekci “statistiky”. Do parametru si můžete dát čísla nebo text, je to čistě na vás. Doporučuji tento parametr použít pro otagování pozice kliku na webu.

 

Například: a_cha=banner-header

 

Parametr a_cha se přidá jednoduše na konec našeho affiliate odkazu.

Výsledný odkaz potom vypadá následovně:

http://www.obchod.cz/?a_box=AffilID&a_cha=banner-header

 

Poznámka: jak vidíte v URL máme pouze jeden parametr s “?” a poté parametr s “&”. Je to proto, že v URL může být pouze jeden parametr s “?” (vždy na prvním místě) a neomezeně parametrů s “&”.

 

Parametr a_cam

Parametr a_cam slouží pro vás ale i pro inzerenta. Pokud je v affiliate programu více kampaní (inzerent má více webů nebo jen kampaně rozdělené podle produktů), pak se používá parametr a_cam pro označení kampaně. Tento parametr přidává automaticky affiliate systém, proto není potřeba jej nijak měnit nebo oddělávat.

 

Výsledný odkaz vypadá takto:

http://www.obchod.cz/?a_box=AffilID&a_cam=2

 

Když si do odkazu přidáme i náš parametr a_cha, bude adresa vypadat následovně:

www.obchod.cz/?a_box=AffilID&a_cam=2&a_cha=banner-header

 

Schvalování konverzí

Jakmile si někdo přes váš odkaz nakoupí zobrazí se ve vašem rozhraní číslo transakce a provize. Tato provize je “nerozhodnutá” a nemůžete si ji ještě nechat vyplatit. Je to kvůli ochranné lhůtě, kdy zákazník může odstoupit od smlouvy (14 dní standardně, jinak podle obchodních podmínek). Jakmile tato lhůta uběhne, affiliate manažer nebo majitel affiliate programu tuto provizi schválí a můžete si ji nechat vyplatit.

 

Fakturace

V případě, že provize získané v našem affiliate programu přesáhly částku, která je stanovená jako minimální, objevíte v sekci “Fakturace” tlačítko “požádat o podklady k fakturaci”.

Affilbox zadost o fakturaci

 

My díky tomu dostaneme upozornění, že chcete provize vyplatit a potvrdíme vám podklady k fakturaci. (které v zápětí opět najdete v sekci “Fakturace”)

 

Na základě podkladů k fakturaci vy vystavujete fakturu a nahrajete ji do sekce “Fakturace”.

 

Affilbox nahrani faktury

 

Jakmile je faktura nahrána, tak manažer nebo inzerent zadává příkaz k platbě.

Poznámka: Pokud z nějakého důvodu nemůžete vystavit fakturu kontaktujte majitele affiliate programu nebo affiliate manažera a požádejte ho o jinou možnost vyrovnání provizí.

 

Napsat komentář