Jak vybrat hosting

Jak vybírám hosting pro své weby

V současné době používám VPS od českého hostingu. Jsem s tím velice spokojený, server je managed, takže se nemusím starat o aktualizace, nastavování, zálohy a zabezpečení (tedy alespoň na úrovni serveru). Někdo by mohl namítnout, že nemanagované servery jsou levnější, to sice ano ale vyměnil bych svůj čas za peníze a já toto raději dělám naopak 🙂 . Každopádně weby jsou krásně rychlé ale i administrace wordpressu je super rychlá, což je obrovská úspora času. Podpora je ochotná a dostupná, což je také důležité.

vyměnil bych svůj čas za peníze a já toto raději dělám naopak 🙂

Pokud se vám nechce ihned investovat do serveru, tak byste měli dbát na několik parametrů, které by hosting měl mít:

Podpora php 7

Podpora https – tedy certifikát let’s encrypt (ideálně zdarma)

Nastavitelný max execution time – tedy jak dlouho může nějaká akce nebo instance na webu trvat, než ji server přeruší – při importu rozsáhlých XML feedů je to naprosto zásadní.

Podpora Cronů – pro automatické aktualizace XML feedů

PHP memory limit co možná největší, ideálně ale 256 MB pro menší web – zjednodušeně řečeno je tom RAM pro web.

Garance bezvýpadkovosti – u jistého (nejmenovaného) velmi levného a velmi známého českého hostingu mi weby padají jak jablka na Newtona.

Pokud tě napadá ještě něco, co by hosting měl určitě mít, dej mi vědět do komentářů.

 

Nebudu doporučovat žádný konkrétní hosting, raději se podívejte na srovnání hostingů a vyberte si podle paramterů, které vám nejvíce vyhovují. Na téma „jak/ý vybrat hosting“ taky existuje spousta materiálů, stačí hledat.

Napsat komentář