Jak vybrat wordpress šablonu

Můj postup při výběru WP šablony

Moje základní požadavky jsem rozdělil do dvou skupin:

První skupina – Must have

Jednoduchost – S tím spojená rychlost. Pokud je kód napsán kvalitně je šablona rychlá a strejda Google bude mít náš web rád.

Dostupné hodnocení ostatních uživatelů – Tohle je pouze z důvodu, jestli šablona není úplně nová a tím pádem neozkoušená a nedoladěná.

Historie developerů – Když buduji affiliate web, tak to dělám s ohledem na budoucí vývoj. Ze zkušeností mých přátel vím, jak tvrdý je trh šablon na WordPress a také vím, že developeři vznikají a zanikají. Z těchto důvodů potřebuji vědět, že devoloper je na trhu nějakou dobu a dává mi to (alespoň nějakou) šanci, že na trhu ještě v budoucnosti bude. To znamená, že bude aktualizovat šablonu pro nové verze WordPressu a přidružených pluginů.

Kdy byla poslední aktualizace šablony – tohle úzce souvisí s historií developerů, pokud šablona byla naposledy aktualizována před rokem, tak nemám zájem. WordPress se neustále vyvíjí, trh se neustále vyvíjí a já chci vědět, že je o můj web z technické stránky postaráno.

Druhá skupina – Good to have

Woocommerce ready – tohle je trochu ošemetná věc, protože všechny wordpressové šablony jsou “woocommerce ready” jen některé jsou více, než ostatní. Když má šablona napsáno, že je woocommerce ready, znamená to, že se nemusíš bát na ní postavit web s pomocí woocommerce a že se ti pravděpodobně nerozbije stylování stránky.

Úprava šablony bez kódu – pokud šablona umožňuje měnit některé základní prvky, jako jsou sidebary, headery, rozvržení stránek, barvy, atp.. a zároveň to nezahlcuje kód, tak jsem za to vždy rád. Samozřejmě všechno se dá upravit s lehkou znalostí kódu ale úspora času se taky počítá.

WordPress šablony zdarma, které doporučuji:

Twenty Seventeen – Jedná se o základní šablonu od WordPressu. Co mi tento fakt říká? Třeba to, že na vývoje šablony pracují lidi z wordpressu, takže bude udělaná podle jejich standardů. Také to, že bude vždy skvěle kompatibilní s wordpressem a s jeho budoucími aktualizacemi. Dalším faktorem je rychlost – WordPressové šablony jsou jednoduché až “ohlodané” a kód je “čistý” proto jsou obvykle rychlé.

Jako nevýhodu bych viděl to, že si musíte všechno upravit sami. Pokud se extra nevyznáte v HTML nebo CSS, mám pro tebe jinou šablonu.

Hueman – Jedná se o šablonu od developerů presscustomizr (možná si někteří pamatujete na skvělou šablonu customizr). Tato šablona je jednoduchá, rychlá, graficky vyvedená a hlavně jednoduše upravitelná i bez kódu.

Pokud se vám nelíbí ani jedna z těchto možností, podívej se na developery Colorlib. Jejich šablony jsou obyčejně považovány za jedny z nejlepších.

Popřípadě se podívejte na nejlepší wordpress šablony na portále 5nej.cz. Nebo na nejlepší wordpress šablony na pajskr.cz.

2 komentáře u „Jak vybrat wordpress šablonu“

  1. Pekne zhrnutie pri WP šablónach sa naozaj pozerám na dátum kedy bola šablona aktualizovaná a podľa toho viem či sa na nej fakt pracuje alebo či už tzv. ,,zomrela,, pretože je na trhu kopa šablón a aj premium, ktoré neboli roky aktualizované.

    Pri šablonách je potom aj dalšia možnosť že vybrať si nejakú trochu zložitejšiu a komplexnejšiu. Naučiť sa s ňou dobre pracovať a využívať ju potom na rôzne projekty, kde sa zíde. Pretože veľa šablón v podstate vyzerá aj rovnako – len majú totálne iné odlišné administračné rozhranie a možnosti v ňom.

    Odpovědět

Napsat komentář