Proč (ne)jít na affiliate konferenci aneb cesta do hlubin affilákovy duše

Rád bych se s tebou podělil o mém rozhodovacím procesu, když se rozhoduji, zda jít nebo nejít na affiliate konferenci. Ačkoliv z pozice affiliate manažera je to dá se říct povinnost, vždy jsem nebyl affiliate manažerem a rozhodoval jsem se o konferencích jako affilák.

Affilhero konference

Proč jít na konferenci (no možná jen na networking)?

Odpočinek od počítače

Tohle byl pro mě jeden z hlavních důvodů. Často jsem byl celé dny zavřený u počítače a buď jsem pracoval, vzdělával se no a nebo samozřejmě prokrastinoval. Affiliate konference byla pro mě důvod vyjít mezi lidi, trochu se uvolnit a promluvit si o affiliate marketingu s dalšími stejně smýšlejícími lidmi.
STEJNĚ SMÝŠLEJÍCÍMI LIDMI tohle je strašně důležité – Ve většině případů jsem velmi nadšený a angažovaný do webu, který právě vyrábím a když jdu s někým ven, tak bohužel nedokážu přestat myslet na to, jak ten web bude skvělý, až ho dokončím – proto se nedokážu soustředit a plně docenit to, že kamarádova dcera už řekne „bubu“ nebo že další politik bere úplatky, jako tomu je někdy v diskuzích s kamarády.

Znovu zapálit jiskru

Asi jako každý člověk (kromě snad Elona Muska) mám někdy “kopr”, pro ty z vás co neví co je kopr:

Kopr je stav mysli a těla, kdy víš, že musíš něco dělat nebo něco dodělat, ale stejně velmi rychle spadneš k prokrastinaci.

U mě stačilo, aby kamarád napsal “jak se máš?” a já už vymyslel, jak jdeme na kafe, na jídlo, do kina, do baru…..no, prostě zabít celý den, abych hlavně nemusel pracovat. Jenomže vždycky po affiliate konferenci dostanu takovou novou jiskru, nový elán do vytváření nových webů, sílu do propagace současných a hlavně X milionů nápadů na další weby, které udělám hned po tomto.

Ujištění se, že dělám správné kroky

Když se na večerním networkingu (nebo o pauzách mezi přednáškami) zakecám s dalšími affiláky, tak jim rád sděluji na čem dělám a jaké kroky plánuji a chci od nich slyšet ujištění, že oni to třeba taky tak dělají nebo že je to správná cesta.

Poznámka: neřeším konkurenci – věřím, že když dva affiláci budou dělat stejný web stejně vždy jeden bude lepší.

Abych to nějak shrnul – i když třeba na konferenci nejsou speakeři, které chcete nebo program není to co by vás extra zajímal, tak jsou tyto konference strašně důležité pro psychiku.

Proč nejít na konferenci?

Stojí to peníze

Konference samozřejmě nejsou zadarmo. Stojí někdy i několik tisíc korun. Pokud peníze nemáte – nepůjčujte si peníze od rodiny a kamarádů a raději nechoďte. Pokud ale tyto peníze můžete postrádat a nebudete si třeba utrhovat jídlo od huby nebo se nestane situace, že nebudete mít na složenku za vodu, tak určitě na konferenci jděte! Vždy jsem se na konferencích dozvěděl několik rad (2-3), které byly naprostý mind-blown a které posunuly moje projekty o měsíce dopředu.

Stojí to čas

Konference je obvykle na celý den a chápu, že někteří lidé nemají ani ten den volný, sám jsem to zažil.

 

Výsledek:

Každý si sám musí určit, co mu konference přináší a nebo může přinést. Pro mě jsou konference vždy GO!

 

Nejbližší konference je Affilhero konference:

Affilhero konference bude v Brně (YES) a bude tam celá affiliate komunita spolu se speakery, kteří vždy mají co říct.

Více informací o konferenci spolu s objednávkou lístku, najdete na jejich stránkách:

 

AFFILHERO.COM

 

 

Napsat komentář